Děti jako velcí ochránci přírody

Orchideje

V dnešní společnosti zdobí téměř každou domácnost uměle vypěstovaná orchidej. Je to královna všech květin. Její květ mnohým připomíná tvář tajuplné bytosti. Mnohem vzácnější a krásnější jsou však orchideje ve volné přírodě. Tyto "divoké krásky" můžeme najít i v našem kraji.

Nedaleko Hradce na lesním paloučku ukrývá travnatý porost prstnatce májového. Jedná se o nádherný ohrožený druh vstavačovité byliny. Má drobné fialkové květy s tmavě zelenými listy se skvrnkami. Děti orchideje doslova očarovaly. S velikou vervou a opatrností se pustily do vysekávání a vystřihování trávy a plevelu, aby mohly rostlinky "dýchat". Dětem patří veliká pochvala.

O další raritu se malí šikulové postarali výrobou dvou krásných krmelců pro zajíce. Tyto zásobníky budou nápomocny v lokalitě našeho zámku všem zajíčkům, kteří budou v zimním období hledat něco dobrého na zub.

Ptačí budky

V druhé polovině jarních prázdnin jsme s jasnou převahou hochů vyrobili 9 krásných dřevěných ptačích budek, které budou okrasou zdejšího zámeckého parku a Mariánských luk. Až tudy půjdete někdy na procházku, určitě se na ně podívejte.

Datum vložení: 25. 1. 2018 14:39
Datum poslední aktualizace: 25. 1. 2018 14:40