Lesní slavnost Lapků z Drakova

Lapkové jsou tajuplní skřítci, kteří zvou do vrbenských lesů na dobrodružnou výpravu už mnoho let. Krásná procházka lemovaná jesenickými kopci vede od stanoviště rybářů, kde se děti a dospělí naučí chytat v místní říčce pstruhy, přes bohatou lesní pedagogiku z živočišné i rostlinné říše, vodní království místního vodníka, nedobytný hrad Drachenburg chráněný udatnými rytíři, chytrou čarodějnici, pilné zlatokopy až po naučnou stezku na Rejvíz. Hradeckým dětem i rodičům se výlet velmi líbil. Pochvalovali si historickou část programu, řemeslné umění řezbářů a kovářů i krásy okolní přírody bez mobilního signálu.
A co na to Lapkové? Třeba opravdu tajně vykoukli, usmáli se a zase se na nás budou za rok těšit. Výlet byl spolufinancován grantem Moravskoslezského kraje.

logo MSK

Petra Tomanová, DiS.