Ostravsko - výlet "do světa poznání"

Výlet „Do světa poznání“
12. července 2017

Jednoho krásného prázdninového dne jsme se vydali na zajímavou výpravu "Do světa poznání". Naším cílem bylo Planetárium Ostrava a Velký svět techniky. Autobus byl plný zvídavých hlaviček, které se radovaly z každého okamžiku, kdy mohly vstřebávat nové vědomosti. A že jich bylo!

V planetáriu jsme se vtělili do malých astronomů pozorovatelů, kterým zářila očka štěstím jako hvězdy. Děti obdivovaly všechny tajuplnosti planetária.

Odpolední program ve Velkém světě techniky předčil naše očekávání. Celý areál je přeplněn úžasnými ukázkami z různých oborů vědy. Děti nahlédly do tajů fyziky, chemie
a divadla. Samotné se podílely na výrobě a opracování kovů. Jeden z nejsledovanějších okamžiků byl pokus, kdy chemici zapálili ruku vedoucí výletu. Ta však neutrpěla žádnou újmu na zdraví, sklidila největší aplaus dne a už plánuje další zajímavé aktivity, jak všechny malé zvídálky, tvořílky a šikuly zabavit.

Celá akce byla spolufinancovaná dotací z Moravskoslezského kraje.logo MSK

Petra Tomanová, DiS.