9.B jede do Brna

Space Mission

Třída 9.B se v pondělí 27.5.2024 vydala na nezapomenutelný školní výlet, který je nejen vzdělávací, ale také zábavný. Program zahrnoval návštěvu výstavy Space Mission Brno, zapojení do únikové hry Paralelní vesmír a prohlídku centra města Brna.

Prvním cílem výletu byla výstava Space Mission, která se nachází v areálu výstaviště. Tato výstava žákům nabídla fascinující pohled do historie kosmonautiky, od prvních raketových letů až po moderní vesmírné mise. Žáci měli možnost vidět repliky kosmických lodí, skafandry, a další autentické artefakty, které ilustrují vývoj vesmírných technologií. Měli možnost si vyzkoušet virtuální realitu a gyroskop.

Po výstavě se žáci přesunuli do prostor společnosti Atomiq Games, kde se zapojili do únikové hry Paralelní vesmír. Tato hra je navržena tak, aby hráče vtáhla do napínavého příběhu, který kombinuje prvky sci-fi a dobrodružství. Účastníci musí řešit sérii logických úkolů a hádanek, aby se dostali z paralelního vesmíru zpět do reality. Tato aktivita nejenže otestovala jejich logické myšlení a kreativitu, ale také posílila týmovou spolupráci a komunikaci mezi žáky.

Po zážitku v únikové hře se třída vydala na prohlídku historického centra Brna, prohlédli si známý brněnský orloj, občerstvili se a u doprovodu pouličního kytaristy si zazpívali a zatančili.

Byl to poslední společný výlet třídy 9.B, byl velice zábavný s nezapomenutelnými zážitky.

Autor: Monika Halšková, tř. učitelka 9.B

Datum vložení: 2. 6. 2024 21:26