Adaptační cykloturistický kurz

Adaptační kurz 2022

Adaptační kurz

V termínu 6.9. – 8.9.2022 se žáci šestého ročníku zúčastnili „Adaptačního cykloturistického kurzu“. Třídenní pobyt v Centru Bílá holubice v Mokřinkách měl za cíl seznámení a vzájemné poznávání nově vzniklých třídních kolektivů na vyšším stupni naší školy.

A jaký byl program??? Následující…

První den: Odjezd na kolech od školy přes Mariánské louky, Meleček, Lipinu, Melč, Nové Zálužné do Mokřinek. Celkem ujeto 20 km. Ubytování v Bílé holubici, pro zájemce na uvítanou zelná polévka (byla vynikající). Odpolední 6 km výšlap po naučné stezce „Dědictví břidlice“ spojené s komentovanou prohlídkou Raabovy štoly. Po návratu na chatu pak adaptační hry pod vedením paní učitelky Bryjové.

Druhý den: Cykloturistika v Krajině břidlice. Poznávání atraktivním míst v okolí Mokřinek. Kružberská přehrada a cvičné horolezecké skály u přehrady, hrázka Lobník, krásné Muzeum břidlice v Budišově nad Budišovkou s možností si vyrobit vAdaptační kurzlastní dáreček vysekáním o břidlice, rozhledny Halaška a Těchanovická vyhlídka. Zážitkem pak byl oběd přivezený majitelem Bílé holubice a jeho konzumace pod širým nebem (vynikající). Zájemci si také zajezdili na pumptrackové trati a byli z toho nadšeni. Ujetých 40 km bylo náročných, ale krásných. A večer samozřejmě zase poznávací hry a soutěže. Víme, kdo je měl na starost J.

Třetí den: Sbalení a úklid pokojů. Pak ještě nějaké hry venku a soutěž v hodu tenisákem. Na kole zpět domů přes Nové Zálužné, Radkov, zříceninu hradu Vikštejn, Žabí údolí (tady jsme si na oběd opékali špekáčky), Weisshunnův splav a cíl škola v Hradci nad Moravicí. Krásných pohodových (až na jeden defekt) 25km.

Tak a máme tři dny a 85 km v sedle kola za sebou. Náročné, ale krásné po všech stránkách. Ubytování a pan majitel suprovní. Jídlo vynikající. Počasí nádherné. Kolegové pohodoví a žáci, myslím, spokojení. Dle mého celý kurz splnil vše co od něj všichni zúčastnění očekávali, teď už jen záleží na žácích jak zúročí své poznatky a dojmy v budoucnu.

Děkuji svým kolegům Monice Bryjové, Romaně Přibylové a Michalu Zajíčkovi za spolupráci při organizaci celého kurzu a jejich práci nad rámec pracovních povinností. Poděkování patří také žákům za jejich účast a bezproblémové chování.

Autor: Mgr. Drahomír Hlačík, vedoucí kurzu

Datum vložení: 30. 9. 2022 22:54