Adaptační kurz 6. tříd

Adaptační kurz

Adaptační kurz v Krajině břidlice

V pondělí 4. října se celkem 30 žáků pod dohledem vyučujících Michal Zajíčka, Anny Víchové, Drahomíra Hlačíka a Kataríny Čermákové vydalo poznávat krásy a zajímavosti Krajiny břidlice ze sedla jízdního kola a také utužit vztahy v třídním kolektivu. Místem konání bylo Rekreační středisko U Brodu v obci Zálužné.

Hned první výjezd Melečkem žákům naznačil, že roviny se v této oblasti nenachází. Prvním seznámením s břidlicí byla prohlídka Raabovy štoly, ve které se vžili do role horníka. Po pěším návratu na žáky čekaly tzv. důvěrové a seznamovací hry.6.B

V úterý byla na programu „královská etapa“, která vedla kolem v.n. Kružberk a pokračovala do Budišova n. B., kde jsme si nemohli nechat ujít návštěvu zrekonstruovaného muzea břidlice. V muzeu si mimo jiné žáci mohli naštípat břidlici do zvoleného tvaru. Následoval vydatný a chutný oběd v místní restauraci. Po načerpání sil naše cesta směřovala opět do kopce, tentokrát na nově otevřenou rozhlednu Halaška, která byla vybudována na počest místního rodáka, fyzika a astronoma Františka Ignáce Kassiána Halašky. Rozhledna nabízí nádherné výhledy do krajiny. Vzhledem k tomu, že foukal silný vítr, tak pobyt ve 33 metrech byl také adrenalinových zážitkem. Třešničkou na dortu celého dne byl výjezd na Těchanovickou rozhlednu, který se konal již při západu slunce. Co více si přát. Na závěrečný večer si učitelé pro žáky připravili stezku odvahy.

Ve středu nás čekal návrat domů za deštivého počasí, ale ani to nás neodradilo, abychom si na oběd opekli špekáčky.

Letošní adaptační kurz byl sice fyzický náročný, ale všichni žáci ho výborně zvládli a věřím, že si ho i užili. Mnozí z nich překonali své hranice a dokázali si, že jsou na kole schopni ujet i delší vzdálenost. A nejen to. Na kurzu všichni žáci předvedli, že tvoří dobrý třídní kolektiv a to bylo hlavním cílem.

Odkaz na fotogalerii

Autor: Michal Zajíček