Cyklovýlet třídy 9.A

Cyklovýlet třídy 9.A 1

Cyklovýlet 9.A - jižní Morava

V termínu od úterý 12. 10. do pátku 15. 10. 2021 absolvovali žáci 9. A cyklistický poznávací výlet. Během čtyř dnů jsme projeli na kolech nejkrásnějšími místy Lednicko-valtického  areálu.

První den : cesta vlakem z Opavy do Břeclavi, kde nás čekal pan učitel Zajíček, který nám přivezl autem kola (nakládali jsme je den před odjezdem). Převlékáme se do cyklistického oblečení a vyrážíme směr Bulhary (naše ubytování). Cestou navštěvujeme  Janův hrad, Lednický zámek s přilehlým parkem, výstavu Lednice dávná aneb jak se žilo za tatíčka Masaryka a muzeum Tortury (největší sbírka mučících nástrojů ve střední Evropě). Mikulov

Druhý den:  z Bulhar přes Hraniční zámek,  kolem největšího rybníka na Moravě Nesyt a vyhlídkové věže v Hlohovci, do Valtic. Ve Valticích jsme si prošli nádhernou expozicí Národního zemědělského muzea, která je zaměřena především na vinařství. Muzeum železné opony na hranicích s Rakouskem (kluci si vyzkoušeli uniformy), Kolonáda  na Reisně  a stezka Bosou nohou s Bránou druidů byly krásnou tečkou za návštěvou Valtic.

Třetí den: po hrázi Novomlýnských nádrží vyrážíme do Archeoparku Pavlov. Silnicí pod Dívčími hrady, Sirotčím hrádkem a Pálavou se vydáváme do Mikulova.  Výhled na Mikulov ze Svatého kopečku je fascinující a nikdy se neomrzí.  Odměnou za tři zvládnuté dny v sedle velocipedu bylo navštívení Aqualandu Moravia.

Čtvrtý den: po snídani nakládáme věci do přívěsného vozíku a vyjíždíme na kolech směr nádraží Břeclav. Cestou ještě zastavujeme na krásných místech Lednicko-valtického areálu a pořizujeme poslední fotky u Rybničního zámečku, Tří Grácií, kaple sv. Huberta, Randezvous a zámečku Pohansko. Ve 13°° nakládáme na přívěsný vozík naše kola a chystáme se na odjezd vlakem domů. V 18°° vystupujeme na nádraží v Hradci nad Moravicí plní dojmů z krásného výletu a dobrým pocitem z ujetých 130 kilometrů v sedlech našich kol.

Třídní učitel a organizátor výletu Mgr. Drahomír Hlačík

Poděkování panu učiteli Mgr. Michalovi Zajíčkovi za naložení, dovoz a odvoz kol a pedagogický dohled při cyklistických výletech v nádherné krajině na jihu Moravy.

Odkaz na fotogalerii

Datum vložení: 12. 11. 2021 10:01