Den pro školu ve třídě 9.B: Inspirace od odbornice Mgr. Michaely Holišové

Den pro školu

V pátek 31. května proběhla ve třídě 9.B akce pod názvem Den pro školu. Tato událost je součástí širšího projektu, který si klade za cíl přinést do škol inspiraci a propojit žáky s odborníky z různých oblastí. Více o tomto projektu můžete nalézt na oficiálních stránkách Den pro školu.

Třídu 9.B navštívila odbornice Mgr. Michaela Holišová, která je jednou z mnoha dobrovolníků zapojených do této iniciativy. Více o její profesní dráze a zkušenostech si můžete přečíst na jejím profilu zde.

Mgr. Michaela Holišová strávila s žáky celé dopoledne, během kterého jim představila svou profesní cestu, sdílela zkušenosti z praxe a odpovídala na jejich otázky. Diskutovali o důležitosti vzdělání, motivace a kariérních možností v různých oborech. Setkání bylo interaktivní a žáci měli možnost se zapojit do různých aktivit, které byly zaměřeny na sebepoznání. Poznat sami sebe je velice důležité a v budoucnu může každému jedinci pomoc najít vysněnou práci, neboť bude znát své přednosti, a naopak i slabiny. Žáci na základě krátkého dotazníku si určili svůj typ osobnosti, poznali, jaké vlastnosti patří k danému typu, diskutovali a rozebírali, co to pro ně znamená.

Akce Den pro školu přinesla žákům nejen nové poznatky a inspiraci, ale také jim umožnila nahlédnout sami do sebe.  Mgr. Holišová svou otevřeností a ochotou sdílet své zkušenosti přispěla k vytvoření přátelské a motivující atmosféry, která žákům ukázala, že úspěch je dosažitelný, pokud se budou věnovat svým zájmům a pracovat na sobě.

Takovéto projekty mají obrovský význam pro rozvoj mladých lidí a jejich přípravu na budoucí kariéru. Díky iniciativám jako je Den pro školu mají studenti možnost získat cenné informace přímo od odborníků a lépe se připravit na své budoucí profesní dráhy. Děkujeme paní lektorce Mgr. Holišové za odvedenou a smysluplnou práci.

Autor: Monika Halšková, TU 9.B

Datum vložení: 7. 6. 2024 10:24