Exkurze 8.A do Prahy

Společná fotka

Třídenní cesta plná poznání a zážitků.

Exkurze 8.  A do Prahy - třídenní cesta plná poznání a zážitků

Úterý 28. května 2024 začalo pro třídu 8. A netradičně. Již v 5:10 jsme se sešli na nádraží Opava východ, odkud jsme zahájili svou třídenní výpravu do Prahy.
Cesta proběhla hladce a bez zpoždění.

Po příjezdu do hlavního města jsme se ubytovali na Vinohradech a první naše kroky směřovaly
k Národnímu památníku hrdinů heydrichiády. Zde si žáci prohlédli kryptu kostela sv. Cyrila a Metoděje, kde se během 2. světové války po atentátu na Reinharda Heydricha ukrývalo sedm parašutistů. Po této emotivní zkušenosti jsme zamířili do Muzea Policie ČR. Zde jsme strávili přibližně 2,5 hodiny poutavou prohlídkou s průvodcem a preventivním programem.

Po večeři jsme se oblékli do elegantních společenských šatů a vyrazili do Divadla v Dlouhé, kde nás čekal kulturní zážitek v podobě představení Lucerna Aloise Jiráska. Večer si děti tento den nazvaly VLASTENECKÝ.

Druhý den začal prohlídkou Staroměstské radnice s orlojem.
Prošli jsme si majestátní sály a tajemné podzemí radnice. Z ochozu téměř 70 metrů vysoké gotické věže ze 14. století se nám naskytl dechberoucí výhled na celou Prahu. V 11:00 jsme nadšeně sledovali odbíjení pražského orloje. Poté jsme zamířili k Obecnímu domu, Stavovskému a Národnímu divadlu. Cesta dále vedla na Petřín, kde jsme se dostali lanovkou a kde nás čekalo zábavné Zrcadlové bludiště.

Na zpáteční cestě jsme se vydali na další dobrodružství, tentokrát jsme navštívili nezbytné symboly Prahy - Pražský hrad, Chrám sv. Víta, kouzelnou Zlatou uličku a majestátní Karlův most. Po večeři v hotelu na nás čekala další vzrušující událost - akční hra na Vyšehradě. Krokový počet v tento den dosáhl úctyhodných 30151 kroků, což znamenalo přibližně 22,5 km pěšího výletu po Praze. Děti středeční den nazvaly jako VZNEŠENÝ.

Ve čtvrtek jsme začali zajímavou návštěvou Muzea fantastických iluzí, kde jsme se ponořili do světa optických klamů a trikových obrazů. Po poledni jsme zamířili na unikátní zastávku - Neviditelnou výstavu. Zde měli žáci neopakovatelnou možnost zažít život nevidomého člověka prostřednictvím speciálně zatemněných prostor, kde se museli spoléhat pouze na hmat a ostatní smysly. Uvedené zážitky zajistily, že tento den dostal jméno ZÁBAVNÝ.

Po všech dobrodružstvích nás čekala cesta zpět domů. I když jsme byli unavení, odvezli jsme si s sebou nespočet zážitků a nových poznatků z této edukativní exkurze.

Ing. Katarína Čermáková a Mgr. Anna Víchová

Datum vložení: 6. 6. 2024 11:46