Exkurze rozšířily obzory našim žákům

1. HZ

Exkurze rozšířily obzory našim žákům

Během března a dubna se naši osmáci v rámci předmětu "Volba povolání" vydali na zajímavé exkurze do firem, které jim přinesly nové poznatky a obohatily jejich pohled na svět práce.

Jedna z exkurzí nás zavála na Školní statek v Opavě, kde se žáci seznámili s praktickými stránkami zemědělství. Získali zde cenné informace o pěstování rostlin, péči o zvířata a provozu zemědělské techniky. Další zastávkou byla společnost 1. Hradecká zemědělská v nedaleké obci Brance, která se specializuje na rozsáhlé zemědělské hospodaření. Zde žáci pochopili důležitost a rozsah práce v zemědělství a jeho vliv na místní ekonomiku.

Úplně odlišný zážitek přinesla návštěva místní mateřské školy, kde si žáci vyzkoušeli práci s malými dětmi a nahlédli do světa pedagogů. Aktivity zaměřené na poznávání povolání, dopravní výchovu a pohybovou edukaci přinesly žákům nejen zábavu, ale také nové perspektivy ohledně budoucí kariéry.

Tyto exkurze nejen rozšířily obzory našich žáků, ale i některé z nich motivovaly k úvahám o budoucím studiu na středních školách se zaměřením na pedagogiku a zemědělství. Jsme rádi, že jsme mohli našim osmákům poskytnout praktické ukázky, které jim můžou pomoci při jejich rozhodování ohledně budoucího zaměstnání.

Autor: Ing. Katarína Čermáková

výchovná poradkyně