Fotbalistky vybojovaly stříbrné medaile na mezinárodním turnaji

Branice 2023

Mezinárodní turnaj Branice

V sobotu 25.03.2023 čekal na naše fotbalistky velký sportovní zážitek – mezinárodní turnaj v halovém fotbale děvčat, který se konal v polských Branicích.

Všechny holky byly zvědavé, co je bude v Polsku čekat. Po rychlém převlečení do dresů následoval zahajovací ceremoniál, při kterém naskakovala husí kůže. Zahájení bylo v olympijském duchu – slavnostní nastoupení družstev, zapálení olympijského ohně a kulturní vystoupení.

Turnaje se zúčastnilo celkem šest družstev (z Polska - Branice, Baborów, Wlodzienin, K-Koźle a z ČR – Hradec n.M. a Hlučín-Rovniny).

Hrálo se systémem každý s každým a v prvním utkání jsme nastoupily proti Baborówu. Typický první zápas. Velká nervozita a hodně chyb. Šance byly na obou stranách, ale jedinou branku se podařilo vsítit soupeřkám. To však byla poslední naše porážka. Body pak ztratily pouze s domácími, ale ostatní zápasy vyhrály. Velkou měrou se na tom podílela Amálie Byrtusová (vyhlášena jako nejlepší hráčka týmu), která dala 7 branek a opět téměř neprůstřelná brankářka Adriana Machelová, která za celý turnaj obdržela pouze 2 branky (nejméně ze všech brankářek). Vyzdvihnout zaslouží také Tereza Kurková, která v zápasech předvedla neskutečnou bojovnost a obětavost.Branice 2023

Naše reprezentantky získaly z pěti zápasů celkem deset bodů, což jim přineslo fantastické 2. místo při premiérové účasti na tomto turnaji. Domů jsme si odvezly nejen obrovský pohár a krásné stříbrné medaile, ale také spoustu nových zkušeností a zážitků.

Všem hráčkám gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Sestava:

Brankářka: Adriana Machelová.

Hráčky: Nikola Byrtusová, Viktorie Prohászková, Valentina Konečná, Tereza Kurková, Eliška Rožanská, Eliška Malíková, Kristýna Dubná, Amálie Byrtusová a Sofie Přikrylová.

Autor: Michal Zajíček

Datum vložení: 2. 4. 2023 20:49