Hranice dokořán - polská část projektu

Hranice dokořán

Hranice dokořán - polská část projektu

Hranice dokořán

Žáci sedmých ročníků se 20. - 22. června zúčastnili druhé části projektu Hranice dokořán financovanou euroregionem Silesia. Ve spolupráci s třídními učiteli proběhl výběr dvaceti žáků a s radostí mohu konstatovat, že naše výjimečná skupina sportovců, výtvarníků, pohodářů a v neposlední řadě komiků excelovala. První den ihned po příjezdu jsme bodovali ve sportovních aktivitách, zatančili si tradiční školní tanec a zvítězili v silové soutěži - s humorem bylo konstatováno, že jsou naši žáci zvyklí v pracovních činnostech místo štětců používat lopaty (Baborowská škola je více zaměřená na výtvarnou tvorbu.) Odpoledne jsme si prohlédli pohádkový zámek v Mošně a navazovali přátelské vztahy nejen na večerní obchůzce „sklepů“, ale i na diskotéce v hotelu.

Druhý den nám úsměvy na lících vykouzlilo krásné počasí a děti mohly obdivovat opolský skanzen v Bierkowicích. Po historickém výkladu nás čekal výtečný oběd v nádherné restauraci „Bida“. Odpolední aktivity nás zavedly do stáje v Glubczycích. Děti nejen že jezdily na koních, ale také hrály integrační hry, střílely z luku, skákaly do sena a moc dobře se bavily.Hranice dokořán

Poslední den se malovaly nádherné skleněné vitráže, které si mohli odvézt výtvarníci domů jako suvenýr. Odpoledne jsme ještě navštívili Ratibořský hrad, aquapark H2O a nastal čas loučení. Jak říkají naši polští kolegové „Všechno dobré rychle končí“. Věřím, že účel projektu stmelit kolektiv, navázat nová přátelství a získat poznatky o nových možnostech byl splněn nad naše očekávání. Polské realizační vedení projektu stejně tak jako moje kolegyně Ing. Katarína Čermáková bylo úžasné a já velmi děkuji za možnost být součástí týmu, který dává prostor novým možnostem přátelství a třeba jednou i pracovním vztahům mezinárodní integrace.

Petra Tomanová, DiS.

Datum vložení: 29. 6. 2022 22:07