Konečně to cinklo! Osmáci vyhráli prestižní brannou soutěž Wolfram

Wolfram

soutěž Wolfram

V pondělí 6. května se vydala dvě čtyřčlenná družstva složena z žáků 8. tříd na již tradiční brannou soutěž Wolfram, kterou pořádá Krajské vojenské velitelství Ostrava a je součástí tzv. POKOS (příprava občanů k obraně státu).Wolfram

Na atletickém oválu ZŠ Englišova se sešlo celkem 22 družstev a letos je čekaly tyto disciplíny: bojová dráha, Da Vinciho most, střelba ze vzduchovky, vědomostní test – operace Wolfram, silový trojboj, hod granátem, vytrvalostní běh a zdravověda.

Kdo chce uspět, musí zvládnout všechny disciplíny. Zaváhaní v jedné disciplíně může znamenat neúspěch, proto i samotní žáci až do vyhlášení vůbec netuší, jak dopadnou.

Na výborném 12. místě se umístilo naše „dívčí“ družstvo, ve kterém byly netradičně tři holky (Valentýna Špičková, Jana Šubová a Amálie Byrtusová) a pouze jeden kluk Marián Šober. Druhé družstvo ve složení Max Ondra, Ondra Granzer, Zdeněk Toman a Veronika Kolovratová na své vyhlášení nevěřícně čekalo až do samotného konce, protože letošní soutěž v Opavě vyhráli a mohli slavit nejen vítězství, ale také postup do krajského finále, které se bude konat v říjnu ve vojenském prostoru Libavá.

Ukázalo se, že máme ve škole šikovné a všestranné žáky a také, že svědomitá příprava má smysl.

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Autor: Michal Zajíček

Datum vložení: 7. 6. 2024 10:20