Krajské kolo soutěže PROGRAMOVÁNÍ

Krajské kolo programování

Krajské kolo soutěže PROGRAMOVÁNÍ

V pátek 21.4.2023 se Martin Rychlý z 8.B a Petr Havrlant z 8.A účastnili krajského kola soutěže programování. Soutěž se uskutečnila na Fakultě elektrotechniky Vysoké školy báňské v Ostravě.Krajské kolo programování Taková soutěž je skvělou příležitostí pro žáky, aby rozvíjeli své programovací dovednosti a soutěžili s ostatními talentovanými jedinci. Úkolem chlapců bylo pomocí zvoleného programovacího jazyka vytvořit kalkulačku, tetris a puzzle. Umístění Martina Rychlého na 4. místě a Petra Havrlanta na 5. místě ukazuje, že jsou to talentovaní žáci v oblasti programování a jsou schopni konkurovat ostatním zkušeným programátorům z řad žáků v Moravskoslezském kraji.

Oběma chlapcům gratulujeme k úspěchu a k reprezentaci školy. Doufám, že tato zkušenost pro ně byla inspirativní a pomůže jim v jejich dalším vzdělávání a kariéře v oblasti informatiky.

Autor: Monika Halšková

Datum vložení: 28. 4. 2023 10:19