Osmáci si vyzkoušeli silový trojboj

Silový trojboj

Už jste někdy navštívili fitness centrum? Žáci 8. B třídy měli tuto možnost v rámci 3. ročníku silového trojboje, který pořádalo SVČ Opava v The Beast Gymu Opava pod vedením Radima Kramného. Nikdo z žáků netušit jaká dřina je čeká. Věděli pouze, že budou muset absolvovat Row, Airbike a SkiErg trenažér. Vše si nejdříve vyzkoušeli pod vedením trenéra, který jim ukázal, jak správně na jednotlivých strojích cvičit.Silový trojboj

A pak to vypuklo. Žáci museli během 60 minut absolvovat všechny tři disciplíny, což znamenalo veslovat 1 000 m, šlapat 2 000 m a na běžkařském trenažéru „utahat“ 500 m. Během této hodiny všichni pochopili, proč byl u vstupu nachystaný kbelík. Naštěstí ho nikdo ze soutěžících nepotřeboval. Všichni jsme si sáhli na samé dno svých sil a většina z nás padala vyčerpáním. Za tento přístup a nasazení si všichni zaslouží velkou pochvalu a uznání.

Ze školního kola postoupila Linda Ledvinová, která se finále umístila na fantastickém 5. místě z 21 žákyň. Finále se také zúčastnila Veronika Kolovratová a Max Ondra.

Pro všechny z nás to byla zajímavá zkušenost.

Autor: Michal Zajíček

Datum vložení: 7. 6. 2024 10:18