Ozdravný pobyt pro 4. a 5. ročník

Ozdravný pobyt

Ozdravný pobyt pro žáky 4. a 5. ročníku jsme letos uspořádali v turistickopoznávacím duchu. Jako cíl své cesty jsme si zvolili Rožnov pod Radhoštěm, malebné městečko plné zajímavostí a historie, obklopené krásným pohořím Beskyd.

Vyrazili jsme 16. května a počasí nám opravdu přálo. První den jsme využili autobus a krátkou zajížďkou jsme navštívili Technické muzeum Tatra v Kopřivnici. Po jeho prohlídce s výkladem trpělivé paní průvodkyně jsme se přesunuli do kempu v Rožnově. Ochotní majitelé nám přidělili chatky, což bylo pro děti něco nového. Předešlé obavy byly brzy rozptýleny. Děti se ubytovaly v útulném a čistém prostředí a za své chování v kempu si zaslouží opravdu velkou pochvalu. Nic se nedalo vytknout ani zdejší kuchyni. Snídaně formou švédských stolů i chutný oběd s večeří připomínaly hotelové služby. V pondělí jsme si ještě stihli prohlédnout rozhlednu z dílny známého architekta Dušana Jurkoviče.Ozdravný pobyt

Druhý den jsme se probudili do deštivého rána. Nás turisty neodradí ani počasí, a tak jsme oblečeni v pláštěnkách vyrazili prozkoumat okolí. Nemohli jsme uvěřit, že jsme v poklidné a veselé atmosféře urazili 14 km.

Celý středeční den byl věnován návštěvě Valašského muzea v přírodě. Dopoledne jsme si prohlédli Dřevěné městečko a po obědě jsme zvolili druhou část - Valašskou dědinu a Mlýnskou dolinu. Děti se seznámily s nelehkým životem na Valašsku v minulých stoletích. Nejvíce děti nadchla škola, ve které nás přivítala přísná paní učitelka s rákoskou v ruce.

Na čtvrteční ráno jsme si objednali autobus, který nás vyvezl na Pustevny, kde jsme se po prohlídce opraveného Libušína a Maměnky, opět z dílny pana Jurkoviče, vydali kolem sochy pohanského boha Radegasta na Radhošť.

Týden utekl jako voda a v pátek nezbývalo nic jiného než se s příjemným prostředím rozloučit. V nohách jsme cítili nachozených 55 km a na srdci nás hřály nové zážitky s kamarády.

Ráda bych touto cestou poděkovala svým kolegyním Mgr. Monice Bryjové, Mgr. Lucii Škrobánkové a Silvii Procházkové, DiS., za pomoc s organizací ozdravného pobytu.

Mgr. Lenka Hlačíková

vedoucí pobytu