Rozloučení 9. tříd se školní docházkou na naší škole

Rozloučení 9. tříd

Poslední dva měsíce školního roku měly obě deváté třídy velmi napilno. Již od května navštěvovali žáci taneční lekce pod vedením tanečního mistra Přemysla Hladíka s partnerkou Veronikou. Na lekcích se naučili nejen tančit společenské tance, ale i společenskému chování.

V červnu si žáci připravovali tradiční vystoupení pro všechny žáky školy a v pondělí 27. června na odpoledním programu s ním pobavili i své rodiče.

Příští den tj. 28. června následovalo jejich „Slavnostní rozloučení se školou“ v hotelu Belaria. Sál byl slavnostně připraven, vyzdoben květinami, na stolech bylo bohaté občerstvení, které připravily maminky žáků (Děkujeme všem 😊). Vše vypadalo nádherně. V 17 hodin byl program zahájen moderátorkou Mgr. Monikou Halškovou a poté pan zvukař Tomáš Židek pustil první tóny slavnostní polonézy. Sál utichl úžasem, místo jindy rozverných a divokých deváťáků, důstojně nastoupili na parket mladé slečny a mladí pánové s růží v ruce, prvním tancem v rytmu waltz zahájili taneční odpoledne. Během programu si naši mladí tanečníci zatancovali i se svými rodiči. Tatínkové se dmuli pýchou a maminky byly dojaté, jak to jejich ratolestem jde a sluší. Po úvodní části programu následovalo překvapení pro žáky v podobě taneční soutěže. Každý tanec ve finálovém kole veřejně hodnotila pětičlenná porota. Nejlepší tři páry byly odměněny sladkostmi a medailí.

Po soutěži následoval slavnostní akt šerpování. Každý žák byl představen, byla mu předána šerpa a k tomu dárek od školy na rozloučenou. Dojemná a důstojná chvíle pro všechny zúčastněné.

Se šerpou na hrudi a kloboukem na hlavě se žáci rozloučili zpěvem, poděkovali svým třídním učitelům Mgr. Drahomíru Hlačíkovi a Mgr. Romaně Přibylové, panu řediteli Mgr. Jiřímu Kupčíkovi a všem rodičům.  Velké poděkování patří hlavním organizátorkám paní Denise Dočkalové a paní Ireně Marošové, které na svá bedra vzaly tíhu celé akce a podaly žádost o finanční příspěvek z grantového systému města Hradec nad Moravicí. Za taneční pokrok žáků děkujeme panu Bc. Přemyslu Hladíkovi a jeho taneční partnerce, za finanční podporu a spolupráci vedení města – panu starostovi Mgr. Patriku Orlíkovi a místostarostovi Mgr. Petru Havrlantovi.

Po tanečním rozloučení na Belarii se naši deváťáci, již s šerpami na hrudi, ve středu 29. června na „Slavnostním zakončení školního roku“ rozloučili i s mladšími spolužáky.

Ve čtvrtek 30. června 2022, po rozdání vysvědčení, se našim nejstarším žákům školní zvonek rozezněl naposledy. Tuto chvíli si deváťáci užili ve slavnostním průvodu po schodišti dolů za bouřlivého potlesku mladších žáků.  Za těch devět let školní docházky se žáci učili různým vědomostem a dovednostem napříč obory, nalezli kamarády na celý život, poznali, co je opravdové přátelství a naučili se dívat na věci srdcem. Nezbývá nám nic jiného než jim, našim milým deváťákům, popřát hodně štěstí.

Autor: Mgr. Romana Přibylová a Mgr. Monika Halšková

Datum vložení: 13. 7. 2022 8:50