Technika nás baví

Fyzika a chemie jsou přírodní vědy, které nás obklopují každý den a jsou součástí života nás všech.

Naše doba je extrémně rychlá a dynamická, plná technologií. Budoucnost patří robotům.

Již Albert Einstein kdysi řekl: „Má-li lidstvo přežít, je třeba změnit způsob myšlení“

Na naší škole se uskutečnil projektový den „Technika nás baví“.

Žáci 8. B třídy si pro děti ze 2. až 5. tříd připravili zajímavé činnosti z oblasti fyziky, chemie a robotiky. Žáci pracovali na čtyřech stanovištích, na kterých se střídali po 45 minutách.

Na prvním stanovišti děti pronikly do tajů robotiky. Pomocí barevných kódů řešily zábavné úkoly tak, aby je robot „poslouchal“, tedy pohyboval se správným směrem a rychlostí. Hra s roboty je nesmírně bavila.

Druhé stanoviště bylo zaměřeno na zkoumání fyzikálních a chemických jevů na téma skupenství látek. Ve skupinkách žáci prováděli různé zajímavé pokusy např. povrchové napětí vody nebo vzlínání. Děti se seznámily se s principem činnosti plazmové koule.

Na dalším stanovišti nazvaném „Smysly“, prostřednictvím různých her, žáci zkoumali a procvičovali zrakové, sluchové, čichové, hmatové a chuťové vnímání.

Poslední stanoviště bylo zaměřené na téma elektřina. Děti vyráběly statickou elektřinu a pak sledovaly její působení. Pak se děti proměnily v elektrikáře, když sestavovaly elektrický obvod a rozsvícenou žárovkou kontrolovaly, že proud prochází.

Myslím, že mezi žáky nebyl nikdo, komu by se projektový den nelíbil. Přestože jej děti vnímaly jako zábavu, dozvěděly se mnoho užitečného.

Tento projektový den pod vedením paní učitelky Moniky Halškové a paní učitelky Evy Havlíčkové připravili žáci 8. B třídy. Patří jim za to velké poděkování a obrovská pochvala!

Datum vložení: 5. 2. 2023 16:38
Datum poslední aktualizace: 5. 2. 2023 16:41