Základní škola Hradec nad Moravicí, okres Opava, příspěvková organizace
Základní školaHradec nad Moravicíokres Opava, příspěvková organizace

Úspěšné vystoupení našich mladých fotbalistů na McDonald´s cupu

McDonald´s cup

Ve druhé polovině dubna proběhl tradiční celorepublikový fotbalový turnaj McDonald´s cup, který je určený pro žáky nižšího stupně a každoročně se ho účastní přes 30 škol z okresu. Letošního ročníku se zúčastnili obě věkové kategorie a to žáci 1.-3. třídy a žáci 4.-5. třídy.

Nejdříve na své okrskové kolo vyrazili naši nejmladší fotbalisté. I když se umístili ve své skupině na 4. místě z pěti týmů, tak se vůbec nemají za co stydět. Většina hráčů totiž byla totiž z 2. nebo 1. třídy, což byla na turnaji výjimka. Z našeho týmu si největší pochvalu zaslouží Matěj Hrubý a Maxmilián Týn, kteří vynikali i proti starším hráčům.

O týden později vyrazili do Vítkova bojovat o postup starší žáci. V cestě jim stály dvě školy z Vítkova a jedna z Budišova n. B. Všichni hráči svým výkonem mile překvapili a zaslouženě celý turnaj vyhráli, což znamenalo postup do okresního finále. Zároveň si žáci odvezli krásné medaile.

Do okresního finále se probojovalo nejlepších devět škol z celého okresu Opava. Ty byly rozděleny do dvou skupin. Naše škola byla nalosována do pětičlenné skupiny a po výhře nad ZŠ Boženy Němcové a remíze se ZŠ Vrchní hráči vybojovali třetí místo, které znamenalo zápas o 5. místo. V něm narazili na ZŠ Kobeřice. Hlavně kvůli značné únavě zápas kluci nezvládli, ale i tak si zaslouží obrovskou pochvalu za vynikající šesté místo v okrese. Největší podíl na něm měli hráči Jonáš Blatecký a Adam Szwed, kteří se postarali o skoro všechny branky našeho týmu a také skvěle bránící Adam Csöbök a Mario Klein.

Všem hráčům patří velké poděkování za skvělou reprezentaci školy.

Sestavy:

Kategorie 1.-3. třída: Matěj Hrubý, Maxmilián Týn, David Šebesta, Matěj Dorko, Marek Válek, Mikuláš Šrom, Mikuláš Římský, Šimon Müller a Martin Zajíček

Kategorie 4.-5. třída: Jonáš Blatecký, Adam Szwed, Adam Csöbök, Mario Klein, Radek Burda, Daniel Tesař, Šimon Kurka, Tadeáš Balnar a Tomáš Stiborský

Autor: Michal Zajíček

Datum vložení: 3. 5. 2023 22:12
Datum poslední aktualizace: 3. 5. 2023 22:13
Autor: Mgr. Michal Zajíček