Vodácký kurz pro žáky 7. ročníku

Vodácký kurz

Vodácký kurz 7. tříd

V pondělí 30. května vyrazili žáci 7. ročníku na vodácký kurz po řece Opavě. Jelikož zpočátku počasí nebylo úplně ideální naložili jsme zavazadla do auta a vlakem vyrazili do Opavy a pak pěšky ke Globusu, kde nás již čekal vodácký instruktor. Rozdělili jsme se do skupin na rafty a kanoe, oblékli si záchranné vesty, vyslechli si základní pravidla chování na vodě a vyrazili na svou první plavbu. Zpočátku jsme vypadali velmi humorně až zmateně, postupně jsme se synchronizovali a zdokonalili natolik, že se nám dařilo držet přímý směr, vyhýbat se překážkám. Náhodní kolemjdoucí nás zdravili vodáckým pozdravem „AHOJ“, občas i auta zatroubila na pozdrav, nás to těšilo a bavilo zároveň. V odpoledních hodinách jsme dorazili do Lhoty u Opavy, kde jsme v Mlýně vodníka Slámy měli zajištěno ubytování ve vlastních stanech a výbornou večeři. Tímto bychom chtěli provozovateli areálu poděkovat za poskytnuté služby. Po večeři jsme hráli hry, opekli špekáčky, prostě se dobře bavili. Druhý den ráno po společné snídani jsme opět vyrazili na lodě. Dojeli jsme až do Jilešovic. Řeka Opava se zde zatáčí, přírodní meandry dodávají krajině osobité kouzlo. V restauraci Kamenec jsme si po náročném výkonu dopřáli chutný oběd a vyrazili vlakem zpět do Hradce nad Moravicí.

Všichni jsme si užili spoustu legrace. Poděkování patří našim učitelům Monice Halškové, Davidovi Šebestovi a Michalovi Zajíčkovi, kteří se po celou dobu kurzu o nás vzorně starali a také instruktorovi Radimu Čeganovi, který dbal o naši stoprocentní bezpečnost.

Autor: Monika Halšková a žáci 7. ročníku

Datum vložení: 5. 6. 2022 14:31