Žáci se zúčastnili několika fotbalových turnajů

McDonald´s cup

Minifotbal a Mc Donald´s cup

Měsíc duben již tradičně přináší pro žáky fotbalové turnaje. I letos naše škola vyslala své reprezentanty. Jako první měli možnost ukázat své fotbalové dovednosti žáci 2. stupně v minifotbalu, který se tradičně hraje v počtu 6+1 na šířku fotbalového hřiště. Po předešlých zkušenostech jsme věděli, že kluky nečeká nic jednoduchého a to se také potvrdilo. Kvalita nám bohužel chyběla. Kluci vyhráli pouze jeden zápas a zbylo na ně 4. místo.McDonald´s cup

O týden později se v Opavě-Kylešovicích uskutečnilo okrskové kolo tradičního McDonald´s cupu. Tohoto oblíbeného turnaje pro žáky nižšího stupně se opět zúčastnilo více než 30 škol.

Nejprve se vydali bojovat o postup naši nejmenší – žáci z 1.-3. třídy. Kluci hráli velmi dobře a dařilo se jim. První dva zápasy jednoznačně vyhráli, pak remizovali. O postupu rozhodl poslední zápas se ZŠ Sudice. K postupu stačila remíza nebo prohra o dvě branky. Naši fotbalistům se bohužel zápas nepovedl a prohráli o tři branky, což bohužel o jednu branku znamenalo nepostupové místo. Vzhledem k tomu, že většina kluků byla z 2. třídy, tak mají velkou pochvalu, že se dokázali vyrovnat i starším protihráčům.

Poslední možnost na úspěch měli žáci a žákyně 4.-5. třídy, kteří se utkali o postup se ZŠ Velké Hoštice a ZŠ sv. Ludmily Hradec n. M. Hned první zápas rozhodl o postupu prvně jmenované školy. Naši žáci měli možnost si spravit chuť v derby, což se nakonec podařilo a porazili sousedy z Hradce v poměru 6:3.

Všem hráčům a hráčkám děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Autor: Michal Zajíček

Datum vložení: 7. 6. 2024 10:07