Změna v provozu základní školy

Od 18.11.2020

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

od 18.11.2020 dochází ke změně v provozu základních škol:

• Je povolena osobní přítomnost žáků 1. a 2. ročníků základních škol.
  • Pro tyto žáky se tedy obnovuje povinná prezenční výuka.
  • Pro ostatní žáky pokračuje povinné vzdělávání distančním způsobem.
  • Jsou umožněny prezenční individuální konzultace ve škole (vždy pouze jeden žák a jeden pedagogický pracovník), u kterých může být přítomen zákonný zástupce

žáka. O organizaci konzultací rozhoduje ředitel školy s ohledem na vzdělávací potřeby žáka.

• Prezenční výuka probíhá v homogenních skupinách

(kolektivy jednotlivých tříd se neslučují, ani jinak neprolínají).

• Doporučuje se organizovat příchod, odchod a pohyb žáků ve škole tak, aby nedocházelo ke kontaktu mezi žáky z různých tříd.
  • Žáci a zaměstnanci školy (i další osoby pohybující se ve škole) mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole.
  • Je zakázán zpěv a sportovní činnosti při vzdělávání.
  •  Za podmínky zachování homogenity skupiny je možné realizovat vzdělávací činnosti ve venkovních prostorách i mimo areál školy.
  • Doporučuje se během dne zařadit pobyt žáků na čerstvém vzduchu podle možností školy.
  • Za dodržení podmínky homogenity skupiny žáků jedné třídy je umožněn provoz školní družiny.
  • Zařízení školního stravování jsou v provozu. Provoz se řídí pravidly pro provoz stravovacích služeb, které neslouží pro veřejnost.
  • Ve školní jídelně se mohou prezenčně stravovat pouze žáci v prezenční výuce a zaměstnanci školy přítomní na pracovišti. Ostatní žáci, zaměstnanci školy a cizí strávníci si mohou stravu odebrat výdejním okénkem.
  • Žáci mají v době povinné distanční výuky nárok na dotovaný oběd.
  • Přihlaste žáky k obědům ve školní jídelně.
  • Žáci i zaměstnanci školy mají povinnost v prostorách školní jídelny nosit roušky, s výjimkou doby konzumace stravy.

Celé znění: viz. níže

priloha_842166870_1_Informace k provozu škol a školských zařízení od 18. 11. 2020.pdf (469.05 kB)

Vytvořeno: 13. 11. 2020
Poslední aktualizace: 13. 11. 2020 09:04