Naše fotbalistky se vydaly na superfinále do Prahy

ŠKOFL

Superfinále Školské futsalové ligy

V pondělí 29. ledna čekalo na naše nejmladší fotbalistky superfinále Školské futsalové ligy, které po dlouhé době zavítalo do hlavního města. Už jen návštěva Prahy znamenala pro holky velký zážitek, který byl obohacen futsalovým turnajem v krásné sportovní hale Jedenáctka. Podporou jim navíc byly jejich starší spoluhráčky, které vytvořily skvělou diváckou kulisu.škofl

První zápasy znamenaly pro holky hotový křest ohněm, což se projevilo i na hřišti a znamenalo prohru s Moravskou Třebovou, Frýdkem Místkem i Pardubicemi. Obrat nastal až ve čtvrtém zápase se ZŠ Radnice, ve kterém naše hráčky soupeřky téměř nepustily na svoji poloviny, ale bohužel i přes mnoho šancí gól do sítě soupeřek nepadl. Dalšími soupeřkami byly hráčky z Plzně. Zápas byl velmi vyrovnaný a nakonec díky vlastnímu góly plzeňské brankářky mohly naše holky slavit první branka a nakonec i vítězství 1:0. Poslední utkání s Libercem sice holky prohrály 2:0, ale i přes prohru se mohly radovat z 5. místa v republikovém finále, což je pro naši školu velkým úspěchem. Tzv. třešničkou bylo individuální ocenění Sofie Přikrylové, která byla vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje.

Po turnaji jsme zažili, jak vypadá pražské metro v odpolední špičce, prošli se Karlově mostu, zkontrolovali Orloj a pozdravili sv. Václava.

Celá akce se povedla a všechny holky si z Prahy odvezly spoustu zážitků.

Všem hráčkám děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Sestava:

Brankářka: Sofie Přikrylová

Hráčky: Sofie Kowalová, Markéta Rytířová, Laura Knopová, Markéta Ploskuňáková, Laura Ledvinová, Ester Radvanová, Adéla Rybková, Katka Tajovská, Veronika Hrbáčová, Meda Lesáková a Emma Štěpánová

Autor: Michal Zajíček

Datum vložení: 31. 1. 2024 10:27