Recitační soutěž

Každým rokem se na konci 1. pololetí pořádá školní kolo recitační soutěže. Letošní rok nebyl výjimkou.

Ve čtvrtek 1. února se všechny děti z prvních až pátých tříd sešly v gymnastickéRecitační soutěžm sále naší školy. Tři žáci z každé třídy si připravili básně k recitaci. Soutěžilo se ve třech kategoriích. Soutěž uváděla paní učitelka Mgr. Eva Havlíčková.

Nejprve přednesli své soutěžní básně naši prvňáčci. Zvítězila Antonie Jašková, na druhém a třetím místě se umístili Valerie Zuvačová a Zara Lilien Žaková.

V 1. kategorii (žáci 2. a 3. tříd) recitovalo celkem 12 žáků. První místo získala s básní „Paraplíčko“ Anna Dušková ze 3. A, druhé místo obsadila Kateřina Eliška Korousová z 2. B s básní „Paní zima“. Na třetím místě se umístila Eva Hlačíková ze 3. B.

2. kategorii (žáci 4. a 5. tříd) reprezentovalo také 12 žáků. Zvítězila Ema Štěpánová ze 4. A s básní „Rozhovor“, na druhém a třetím místě se umístili Bartoloměj MaRecitační soutěžchura z 5.A a Maxmilian Čermák z 5. B.

Anna Dušková, Kateřina Eliška Korousová a Ema Štěpánová reprezentovaly naší školu v okrskovém kole recitační soutěže „Dětská scéna“ v Opavě.

Děkujeme všem recitujícím, spravedlivé porotě a skvělému publiku.

Mgr. Eva Havlíčková

Datum vložení: 21. 3. 2024 20:49