Soutěz HUSA (HUmanitní Soutěž s Angličtinou)

Dne 26. ledna 2024 se uskutečnilo oblastní kolo prestižní soutěže HUSA.

Úspěch našich žáků v oblastním kole soutěže HUSA (HUmanitní Soutěž s Angličtinou).

Dne 26. ledna 2024 se uskutečnilo oblastní kolo prestižní soutěže HUSA (Humanitní soutěž s angličtinou) pořádané Mendelovým gymnáziem v Opavě. Tento rok byl zvláštní, protože byl věnován 140. výročí založení gymnaziálního školství v Opavě a 800. výročí založení města Opavy. Soutěže se zúčastnili talentovaní žáci devátých tříd základních škol.

Soutěžní disciplíny zahrnovaly znalosti z oblastí dějepisu, občanské výchovy, českého jazyka a angličtiny. Tématem letošního ročníku byla „Opava“. Tříčlenné týmy soutěžících měly možnost otestovat své dovednosti jak teoretickou, tak praktickou částí, přičemž dějepisné úlohy byly plněny ve Slezském muzeu.

Z naší školy se do soutěže zapojily celkem tři týmy se jmény – „Hvězdy“, „Kachny“ a „Ozzákovi Jezzevci“. Zvláště nás těší, že tým „Hvězdy“, složený ze žákyň 9. B Johanky Blatecké, Lucky Ignácové a Kristiny Kleinové, se umístil na krásném 4. místě. Tato skvělá pozice nejen přináší radost, ale holky získaly  5 bodů do přijímacího řízení na Mendelovo gymnázium.

Ještě větší úspěch si připisujeme v anglické části soutěže, kde tým „Hvězdy“ získal nejvíce bodů ze všech týmů. Gratulujeme našim talentovaným žákyním a přejeme všem deváťákům mnoho štěstí při nadcházejících přijímacích zkouškách.

Ing. Katarína Čermáková

Datum vložení: 26. 1. 2024 7:56