Vánoční jarmark

Vánoční atmosféra byla v prostorách naší školy znát již od začátku listopadu, kdy se ve třídách a na chodbách začaly objevovat hvězdy, vločky, vánoční stromečky a betlémy. Práce dětí byla směřována k vánočnímu tvoření výrobků, např. adventních věnečků, papírových dekorací, vánočních svícnů, perníčků… Veškeré snažení a píle žáků vedla k jednomu cíli, a tím byl vánoční jarmark.

8.12. se otevřela brána naší školy pro rodiče, prarodiče i bývalé žáky v rámci Dne otevřených dveří, který byl spojen s vánočním jarmarkem. Celá akce byla zahájena vystoupením žáků 2. a 5. třídy, kteří za doprovodu školní kapely zazpívali koledy. Navodili tak velmi příjemnou atmosféru, kterou spoluvytvářely světélkující ozdoby, vůně perníku a vánočního punče. Stánky na chodbách i ve třídách nabízely výrobky dětí, které kupujícím v době předvánoční udělaly určitě radost. Především pro děti předškolního věku byly připraveny v některých třídách dílničky, v nichž si mohly vyrobit jednoduché vánoční ozdoby.

Návštěvníků bylo mnoho, někteří se přišli podívat, v jakém prostředí se vzdělávají děti, popřípadě vnoučata, jiní se chtěli setkat se svými bývalými spolužáky a zavzpomínat na dobu školní docházky. Všem za účast moc děkujeme, potěšila nás.

Poděkování také patří SRPŠ za skvělé občerstvení, žákům za přípravu prodejních stánků a dílen, všem, kteří připravovali s dětmi výrobky a zdobili školu, a také paním uklízečkám, které nám pomáhaly dát všechno zase do pořádku.

Autor: Jan Vícha

Datum vložení: 15. 1. 2024 12:23