Česko-polské setkání v Hradci nad Moravicí

V rámci projektu proběhly v minulých letech pobytová setkání mládežnických vrstevníků, ze kterých vznikly přátelské vztahy. Přiznám se, že i my jsme si našli mezi českými a polskými kolegy spřízněné duše a v rámci udržování dobrých vztahů jsme pozvali studenty a jejich doprovod na návštěvu Hradce s programem. Baborowské děti se mohly těšit na vlastivědnou vycházku s prohlídkou pivovarských sklepů, odborný výklad a ražbu mincí, kterou zprostředkovala Matice slezská. Dále mohly ochutnat staročeské pohoštění, zhlédnout cestopis Expediční kamery, prohlédnout si kouzelné tvory ve sklepení Bílé věže našeho zámku, procházet se zámeckým parkem a ochutnat hradeckou pizzu a bok po boku upevňovat mezinárodní přátelství. Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na organizaci programu. Zejména všem děvčatům z městské knihovny, panu starostovi Mgr. Patriku Orlíkovi, Vendule Trulejové, panu kastelánovi Ing. Radomíru Přibylovi, našim průvodcům Ing. Jindřichu Skařupovi a Ing. Miroslavu Šustkovi a všem dalším. Věřím, že toto kulturní dědictví si naše děti ponesou v srdcích.

Autor: Petra Tomanová, organizátorka česko-polského setkání

Datum vložení: 1. 10. 2022 22:27