Fotbalistky se vydaly na své první turnaje

Finále SKOFL 7

Dívčí fotbal

V pondělí 23.5.2022 se naše fotbalistky vydaly na svůj první turnaj. Třináct hráček ze 6. a 7. třídy cestovalo sbírat první zkušenosti do Heřmanova Městce, ve kterém se konalo superfinále Školské futsalové ligy 7. Turnaje se zúčastnilo celkem šest škol z republiky a hrálo se systémem každý s každým.

Pro naše hráčky to byl doslova „křest ohněm“. V prvních zápasech se značně projevila jejich nezkušenost a soupeřky toho využily. Od třetího utkání holky pochopily, co je potřeba změnit a jejich herní projev se zlepšil. Do té chvíle si pochvalu zasloužily jen naše brankářky Adriana Machelová a Bára Mičková, které od začátku turnaje chytaly velmi dobře.

Klíčovým zápasem nakonec bylo utkání o 5. místo, ve kterém jim stála v cestě ZŠ Kvasice. Již v předchozím duelu naše hráčky dominovaly, ale problémem bylo vsítit branku. To se po dlouhém čekání povedlo Amálii Byrtusové, která nejdříve hlavou rozvonila břevno a chvíli poté krásnou střelou využila přímý kop. Zdálo se, že je rozhodnuto, ale soupeřky dvě minuty před koncem vyrovnaly a utkání musely rozhodnout až pokutové kopy. Holky zachovaly klid a proměnily dvě penalty a soupeřky jen jednu, takže si naše hráčky mohly poprvé pocítit radost z výhry a konečného 5. místa. Zároveň je mohlo těšit, že náš tým byl neoficiálně vyhlášen jako tým s nejpěknějšími dresy – viz článek na fotbal.cz.

Hráčky z 8. a 9. třídy se na svůj první turnaj vydaly do Kylešovic, kde se konalo okresní finále minifotbalu dívek. Stejně jako jejich mladší spoluhráčky se musely nejdříve „rozkoukat“ a poté zjistili, co fotbalový zápas obnáší. Holky nakonec vybojovaly 4. místo, které je pro ně možná zklamáním, ale zároveň i úspěchem.

Sestava ŠKOFL 7:

Brankářky: Adriana Machelová, Barbora Mičková

Obránkyně: Tereza Kurková, Eliška Rožanská, Eliška Malíková, Evelína Hodná, Valerie Režnarová, Natali Hesse

Útočnice: Amálie Byrtusová, Sofie Přikrylová, Natálie Stařinská, Klára Kowalová, Natálie Marie Malurová

Sestava minifotbal:

Brankářka: Emma Steigrová

Hráčky: Nikola Byrtusová, Viktorie Prohászková, Natálie Nováková, Valentina Konečná, Adéla Kvasničková, Lucie Sorgeová, Stela Doubková

Autor: Michal Zajíček

Datum vložení: 5. 6. 2022 14:16