Návštěva ministra školství, mládeže a tělovýchovy

Návštěva ministra školství

Leden bývá pro žáky i učitele náročný - uzavírají se známky, hodnotí se pokroky v našem vzdělávání a deváťáci navíc prožívají poslední okamžiky rozhodování na jakou školu dají přihlášku. Letošní první měsíc v roce ale navíc dostal punc zvláštnosti. Dne 20. ledna 2023 nás navštívil ministr školství, mládeže a tělovýchovy profesor Vladimír Balaš.Návštěva ministra školství

Setkání sice trvalo jen něco málo přes hodinu, ale učitelé si spolu s žáky i tak stihli připravit pěkný harmonogram. Pan ministr byl za doprovodu pana poslance Michaela Rataje přivítán ředitelem školy Jiřím Kupčíkem v hale. Zde už netrpělivě čekali všichni žáci školy. Následoval krátký program - píseň Není nutno v podání 1. a 4. ročníku pod taktovkou pana Soose, ukázka basketbalu, florbalu a gymnastiky, kterou si připravili učitelé pan Hlačík a pan Zajíček. Roli uvaděček skvěle zvládly Valentýna Špičková a Amálie Byrtusová ze 7. B. Atmosféra byla vskutku uvolněná a spontánní. Pan ministr se prošel mezi žáky, s některými prohodil pár slov a poté se odebral do učebny IT, kde paní učitelka Halšková spolu s žáky 8. B předvedla, jak krásně se dají propojit jednotlivé vyučovací předměty a co vše děti dokáží s roboty.

Krátká prohlídka školy byla ukončena v žákovské knihovně, kde pan ministr diskutoval s přítomnými pedagogy.

Bylo to velmi milé setkání a moc nás potěšilo, že se panu ministrovi u nás líbilo. A protože to bylo dopoledne opravdu výjimečné, paní učitelka Mazurová k tomuto dni slavnostně spustila náš nový školní Instagram. A právě tato návštěva se stala prvním zveřejněným příspěvkem.

Autor: Mgr. Lenka Mainušová

Datum vložení: 24. 1. 2023 21:32