Projektový den „ŽIVOT NA FARMĚ“

Projekt farma

Život na farmě

Projektový den, který se uskutečnil 27. června byl zaměřen na prohlídku zvířat chovaných na ekologické zemědělské farmě v Domoradovicích. Hlavním předmětem činnosti farmy je živočišná výroba.

Pod vedením majitele farmy, pana Ing. Karla Škrobánka, byl dětem podán výklad o chování domácích i užitkových zvířat. Děti si mohly zvířata prohlédnout, některá i pohladit, či pochovat. Získaly informace nejen o zvířatech samotných, ale také o způsobu chovu a práce s tím spojené, o rozdílech mezi konvenčním a ekologickým pěstováním a chovatelstvím. Dostaly se do blízkosti skotu, rozpoznávaly samice, samce a mláďata. Pozorovaly chování krav. Rozpoznávaly rostliny a hmyz na louce. Navštívily seník. Prohlédly si stroje, které pomáhají farmářům  při práci. Farmář ukázal dětem velký traktor. Vyzkoušely si, jak se do traktoru nastupuje, jak se v něm sedí a zatočily si volantem.

Děti se také seznámily se základními principy, jak můžeme přispět i my k ochraně životního prostředí.

Projekt vedl žáky k poznání, že člověk je součástí přírody, kterou musí chránit.

Autor: Mgr. Irena Škrobánková a Mgr. Eva Havlíčková

Datum vložení: 10. 7. 2022 20:20