Projekt ŠIŠKA

MSK logo

Projekt "ŠIŠKA"
Doba trvání: rok 2017

Dne 15. 6. 2017 byla škole poskytnuta účelová dotace z rozpočtu MSK v rámci dotačního programu "Podpora aktivit v oblastech využití volného času dětí a mládeže, celoživotního vzdělávání osob se zdravotním postižením a podpora miniprojektů mládeže pro rok 2017".

ŠIŠKA = šikovná škola je projekt, který dětem nadstandardně mimo vyučovací hodiny vymezuje čas pro aktivní environmentální programy přímo v přírodě, socializuje děti různých věkových kategorií, zdokonalí výtvarné a kreativní cítění žáků a na základě besed s významnými osobnostmi města a kraje budou sepsány a vydány paměti, či pohádky situované přímo k městu Hradec nad Moravicí. Součástí programu jsou výlety po krajských zajímavostech, kde se žáci na vlastní oči přesvědčí o krásách přírody a zákonitostech bytí (muzeum, planetárium Svět techniky, zahradnictví, lesní školka, ...).

Součástí projektu je také vydání publikací, na kterých se budou podílet přímo děti. Budou uspořádány pro děti velmi lukrativní aktivity - 2. ročník Mr. a Miss Šikula a 3. ročník Broučkiády. Budou pořádány tvořivé dílny. Velmi důležité je trávení osobního času i v době osobního volna, proto využijeme některý z víkendů ke společnému vícedennímu pobytu mimo školu v oblastech na "zdravem, čerstvém" vzduchu.

Autor projektu: Petra Tomanová, DiS.

Obálky publikací:

obálky publikací

Článek v Hradeckých novinách 1/2018

Odkazy na pořádané akce (výběr):

dnes, sobota 27. 4. 2024
pondělí 29. 4. zataženo 21/10 °C