Probíhá úprava webových stránek.

Projekt Hranice dokořán

logo Euroregionu

Zde je realizován projekt podpořený z Programu Interreg V-A Česká republika-Polsko
prostřednictvím Fondu mikroprojektů 2014–2020 v Euroregionu Silesia.

Název projektu: Hranice dokořán

Registrační číslo projektu: CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_013/0001972

Harmonogram realizace projektu: 1. 7. 2019 – 30. 6. 2020

Klíčové aktivity projektu:

• KA č. 0 – Příprava projektu (1/2019-2/2019)
  • KA č. 1 – Řízení projektu (4/2019-6/2020)
  • KA č. 2 – Setkání na CZ straně (9/2019-9/2019), CZ
  • KA č. 3 – Setkání na PL straně (6/2020-6/2020), PL

Hlavní cíl projektu:

Hlavním cílem projektu je vzdělávání a socializace žáků na mezinárodní úrovni. Dojde ke zvýšení povědomí o společné historii a zajímavostech partnerských měst, bude podpořena týmová spolupráce děti, a to jak na poli sportu tak poznání.
Uskuteční se  jednodenní společný pobyt dětí v Hradci nad Moravicí, který bude zaměřen na rozvoj pohybových dovedností žáků a bližšího poznání partnerského  města  a dvoudenní  pobyt  ve městě Jeseník, městě s nejčistším vzduchem v ČR a bohatou historií zaměřenou na vodoléčitelství. Během třídenního pobytu v Polsku budou mít účastníci projektu možnost blíže poznat partnerské město Baborów a jeho okolí. Dalším cílem je  podpora  zdravého životního stylu a pohybu dětí na zdravém vzduchu, podpora jejich přirozené soutěživosti.

Vzhledem k tomu, že členy realizačního týmu jsou rovněž  zástupci  partnerských měst, dojde k posílení následujících forem spolupráce a k osobnímu bližšímu poznání  nových představitelů  partnerských měst,  kteří byli zvoleni ve volbách na konci roku 2018. Účastníci  projektu, z důvodu jejich věku (14-15 let), cestují  ještě často s rodiči, projekt tak nepřímo bude vzbuzovat u rodičů dětí  zájem o bližší osobní poznávání  příhraniční oblasti, kterou již děti poznaly.

Partneři projektu:

• Žadatel: Základní škola Hradec nad Moravicí, okres Opava, příspěvková organizace
  • PL projektový partner: Gmina Baborów

Celkové výdaje, z toho spolufinancování z EU:

Celkové výdaje projektu: 13 246,24 EUR

Hodnota spolufinancování z EFRR: 11 259,00 EUR