Probíhá úprava webových stránek.

Fond mikroprojektů Euroregion Silesia

projektové logo

Projekt "Kvetoucí spolupráce Hradce nad Moravicí a Baborowa"

Exkurze v zahradnictví v Pusté Polomi

Ve středu 29. dubna 2015 se žáci základních škol partnerských měst Hradce nad Moravicí a Baborowa zúčastnili exkurze v zahradnictví v Pusté Polomi, která proběhla v rámci projektu: „Kvetoucí spolupráce Hradce nad Moravicí a Baborowa“ a byla spolufinancována z Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 - 2013, Fondu mikroprojektů v Euroregionu Silesia.

Rozlehlými prostorami zahradnictví přítomné provedl pan Oldřich Čerbák – předseda Českého svazu zahrádkářů Pustá Polom. Slunné, avšak trochu větrné počasí nebránilo dětem se zájmem poslouchat názornou a odbornou  přednášku pana Čerbáka o pěstování okrasných rostlin a čile se zajímat o různé zajímavosti ze světa flory.

Děti doprovázely ředitelky základních škol partnerských měst paní Alicja Szuba a paní
Mgr. Radka Očadlíková, dále pan Mgr. Jan Špička a paní Ivana Hyklová. Ve svém nabitém pracovním programu si také našel čas starosta města Hradce nad Moravicí pan Josef Vícha přivítat všechny přítomné a popřát jim hodně zdaru a úspěchu při osázení květinových míst. Pod odborným  dohledem  lektorů z řad zástupců Českého svazu zahrádkářů Jakubčovice panem Ing. Janem  Meleckým  a paní Pavlou  Scholzovou děti květinové mísy společně osadily převislými muškáty a už se těší, že svou prací přispějí ke zkrášlení pěších zón na ulici Podolská a na Městečku, kdy tisíce květů rozzáří tuto turisticky frekventovanou lokalitu Hradce.  Mísy budou umístěny v polovině měsíce května na sloupy veřejného v těchto ulicích. Jako upomínku na společnou exkurzi, každý z účastníků obdržel od majitele zahradnictví kytičku.

Po společném obědě v restaurací „U Krčmářů“ v Pusté Polomi,  děti navštívili rozhlednu „Šance“  v Jakubčovicích a měli možnost se projít nově vysazeným stromořadím, které nese název: „Stromořadí česko-polské spolupráce“.

Ivana Hyklová, koordinátorka projektu

euroregion silesia - logo