Informace školy

Vážení rodiče,

naše škola využívá moderní školní informační systém s názvem ŠKOLA ONLINE, který umožňuje rychle a efektivně zpracovávat veškerou školní agendu (školní matrika, třídní knihy, rozvrhy hodin, inventarizace, …), a to při zachování vysokého uživatelského komfortu.

Od září 2016 jsme rozšířili informační systém o on-line žákovskou knížku.

Připojením se k webové aplikaci Škola OnLine, a to při využití běžného webového prohlížeče bez nutnosti jakékoliv další instalace, budete mít informace

• o docházce,
  • o prospěchu,
  • o rozvrhu hodin,
  • o školních aktivitách,
  • o chování či zapomínání

vašeho dítěte dostupné 24 hodin denně, rychle, jednoduše, bezpečně a zdarma prostřednictvím internetu.

Rodiče, kteří nemají možnost připojení k internetu, budou informováni o svém dítěti pomocí náhradního řešení - tisk stránky výsledků vzdělávání za smluvené období.

Jaké plusy v elektronické ŽK vidíme? Odpadne zapomínání ŽK, absence známek v ŽK, zapírání, podvody, ztráty, či zničení ŽK. Naše informace o vašem dítěti dostanete bez odkladu. Budete mít možnost prakticky neustále zprávy ze školy kontrolovat a doma na ně adekvátně reagovat.

Kroky nutné k založení přístupu do aplikace Škola OnLine:

Pro získání přístupu do aplikace Škola OnLine je nejprve nutné se zaregistrovat. K registraci do aplikace Škola OnLine můžete využít následující postup:

1. V internetovém prohlížeči přistupte na adresu http://portal.skolaonline.cz.

2. Vpravo nahoře v sekci Přihlášení klikněte na odkaz Registrace žáků a rodičů

3. Pečlivě si přečtěte podmínky užívání aplikace Škola OnLine a v případě Vašeho souhlasu klikněte v dolní části stránky na tlačítko Souhlasím.

4. Na nově zobrazené stránce budete vyzváni k zadání jména a příjmení osoby, pro kterou byl školou vygenerován PIN (viz Údaje pro registraci), dále uvedete PIN a opíšete kontrolní řetězec.
    Údaje pro registraci např:
    Příjmení: Adam
    Jméno: Martin
    PIN: 0589766882

5. Po správném zadání registračních údajů stiskněte tlačítko Ověření PINu. Pokud jste všechny údaje vyplnili správně, zobrazí se další stránka s registračními údaji. V případě, že bylo ověření dané osoby neúspěšné, např. došlo k překlepu, celou akci zopakujte. Jestliže neproběhlo potvrzení dané osoby ani poté, kontaktujte administrátora školy nebo náš hotline.

6. Po úspěšném ověření si zvolte uživatelské jméno a heslo, se kterými se budete do aplikace Škola OnLine přihlašovat. Pokud Vámi zvolené uživatelské jméno v aplikaci již existuje, budete vyzváni k výběru jiného. Přihlašovací údaje je nutné si pečlivě zapamatovat, neboť je budete používat při každém dalším přihlašování do aplikace Škola OnLine.

Přihlášení do aplikace Škola OnLine:

Pokud jste se již zaregistrovali, můžete se přihlásit do aplikace Škola OnLine. Do svého webového prohlížeče zadejte URL adresu portal.skolaonline.cz.
Vpravo nahoře v sekci Přihlášení zadejte Vaše uživatelské jméno a heslo a stiskněte tlačítko Přihlásit. Otevře se aplikace Škola OnLine.

Věříme, že se tato moderní forma komunikace stane přínosem pro nás ve škole i pro vás doma.

Pedagogický sbor ZŠ Hradec nad Moravicí

polojasno 6 °C -2 °C