Moderní výuka

Logolink

Projekt "Moderní výuka"
Trvání projektu od 3. 1. 2011 do 2. 7. 2013

Informace o realizaci projektu EU "Peníze školám" zde (leták)

Projekt EU: Škola realizuje od 3. ledna 2011 do 2. července 2013 neinvestiční projekt Moderní výuka financovaný z EU (EU peníze školám). Cílem projektu je zlepšit podmínky pro vzdělávání žáků i učitelů. Prioritou je snaha zapojit do projektu co nejvíce pedagogů a žáků, tak aby každý žák či pedagog měl možnost pocítit příliv projektových prostředků jak v podpoře vzdělávání, tak ve vybavení školy novými pomůckami a ICT vybavením. Dílčími cíli pak je zavést nové metody interaktivní výuky - vytvoření sady digitálních učebních materiálů pro využití ve výuce běžných předmětů; modernizovat a zkvalitnit ICT vybavení školy - zlepšení podmínek pro interaktivní vyučování a zkvalitnění výuky běžných předmětů díky využití moderních ICT technologií; zvýšení vzdělání pedagogických pracovníků - v oblasti digitálních technologií a interaktivních forem vyučování a v oblasti přírodovědné gramotnosti žáků ZŠ a k individualizaci výuky; zlepšit materiální vybavenost žáků a učitelů učebnicemi a učebními pomůckami - nákup ucelených řad učebnic jednoho nakladatelství. Do 30. 6. 2012 bylo z tohoto projektu pořízeno: nová PC učebna s 28 počítači, interaktivní tabulí, novým žákovským nábytkem; do kabinetů učitelů bylo nainstalováno 15 nových počítačů, do sborovny nová kopírka; nové PC stanice jsou vybaveny shodnými programy k pružnému využívání v rámci školní sítě, internetu a k zajištění kompatibility; do 7 kmenových učeben na 2. stupni byly zakoupeny a nainstalovány dataprojektory s ozvučením (s využitím stávajícího vybavení notebooky) a připojením na internet; na 1. stupni byla nainstalována do prostor bývalé PC učebny souprava dataprojektor, připojení na internet, ozvučení, stávající notebook (vznik malého projekčního sálu). Efekt poslední aktivity je bezesporu ve zlepšení podmínek práce učitelů (možnost se aktuálně připojit na internet a vyhledat žádanou informaci, prezentovat učivo – zápisy učiva na projekční plochu nad tabulí), ale také pro žáky (není nutné se na projekce stěhovat do speciálních učeben).

Další nákupy jsou v realizaci.

Sdílení DUMů

Pedagogové školy zpracovali v rámci šablony III/2 (Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT) 420 digitálních učebních materiálů (tzv. DUM). Seznam těchto materiálů a e-mailové kontakty autorů naleznete zde. Autor na požádání poskytne DUMy ostatním pedagogickým pracovníkům  ze ZŠ v ČR.

polojasno 6 °C -2 °C
středa 20. 3. zataženo 12/1 °C