Projekt Šikulové

MSK logo

Projekt "ŠIKULOVÉ"
Doba trvání: 1. 3. 2018 - 25. 12. 2018

Šikulové je projekt, který dětem nadstandardně mimo vyučovací hodiny vymezuje čas pro aktivní environmentální programy přímo v přírodě, socializuje děti různých věkových kategorií, zdokonalí výtvarné a kreativní cítění žáků.

Na základě historických a místních poznatků vymyslíme a vydáme pohádky situované přímo k městu Hradec nad Moravicí. Plánujeme vydání 2 tištěných publikací, na kterých se budou podílet přímo děti.

Součástí programu jsou v plánu výlety po krajských zajímavostech, kde se žáci přímo na vlastní oči přesvědčí o krásách přírody a zákonitostech bytí.

Vrátíme se ke kořenům našich praprarodičů na venkov. Naučíme se zapomenutým tradičním pracím v novém lehce moderním pojetí. V dnešní uspěchané době se děti nemají šanci tomuto naučit ani od svých rodičů.

Uspořádáme akce, které budou pro děti velice lukrativní. Konkrétně třetí ročník
Mr. a Miss Šikula a čtvrtý ročník Broučkiády. Také bychom chtěli pořádat tvořivé dílny.

Velmi důležité je trávení volného času i v době osobního volna. Rádi bychom využili některé z víkendů ke společnému vícedennímu pobytu mimo školu v oblastech na „zdravém čerstvém“ vzduchu.

Jedná se o činnosti nadstandardní, které nemohou být financovány z provozních prostředků. Rádi bychom je nabídli i dětem, jejichž rodiče nemají dostatek peněz, aby jim tyto aktivity dopřáli.

Jaké akce v rámci projektu uskutečníme:

• Realizace akce Mr. a Miss Šikula – třetí ročník (červen 2018)
  • Realizace akce Broučkiáda – čtvrtý ročník
  • Realizace víkendového či prázdninového výletu „Příroda léčí“ (Vitaminátor Sosnová)
  • Realizace výletu „Neználkova dobrodružství“ (březen 2018)
  • Realizace víkendového pobytu na Hájovně u místního zámku (podzim nebo prázdniny)
  • Realizace tematických tvořivých dílen (jarní, podzimní, zimní)
  • Realizace programu „Chraňme přírodu, odmění se nám!“ (Budky pro sýkory)
  • Realizace programu „Venkov, můj domov“ (květen)
  • Realizace programu „Znám svůj region“ (listopad)
  • Účast v soutěžích nejen místního charakteru především s kreativní tématikou
    (Lidice)
  • Vydání publikací Pohádky z Hradce, Šikulové z Hradce
  • Workshopy – Lego, hry, kreativita (Turnaj stolních her, Workshop Skandinávských stolních a společenských her, Bowling Opava)

Autorka projektu: Petra Tomanová, DiS.

polojasno 6 °C -2 °C
středa 20. 3. zataženo 12/1 °C