Mr. a Miss Škula (2. ročník)

Mr. a Miss Šikula (2. ročník)Mr. a Miss Šikula plakátek
28. června 2017

Koncem školního roku proběhl v tělocvičně základní školy 2. ročník Mr. a Miss Šikula spojený s vernisáží prací volnočasových aktivit s výtvarnou tématikou.
Na panelech a klipech byla obdivovaná díla různých tematických i technicky proveditelných prací. Nejlépe hodnoceni byli tygři, kdy děti kopírovaly podle osové souměrnosti druhou polovinu hlavy šelmy. Tygři se povedli tak moc, že mnohdy bylo zapotřebí dlouze přemýšlet, která polovina je ta původní. Nemluvě o tom, že se jednalo o obrázky dětí ze třetích a čtvrtých tříd. Na vernisáži bylo možno vidět techniky jako akryl, přírodní uhel, „Zentangle“, vyškrabávání tuše z vosku, linoryty a mnoho dalších.

Samotná soutěž probíhala ve třech disciplínách. První byla stříhání na rychlost
a přesnost, druhá část byly floristické vazby a třetí volná disciplína, ve které vévodila hra na hudební nástroje, zpěv a tanec, sport a recitace. A protože děti jsou opravdoví Šikulové, zvítězili všichni. Soutěž proběhla ve spolupráci s Moravskoslezským krajem. Jsem moc ráda, že děti kreativní a výtvarné tvoření baví a jsem moc pyšná, jaká krásná díla vznikají díky jejich rozdílné fantazie, ctižádosti a trpělivosti.logo MSK

Petra Tomanová, DiS.
organizátorka akce