Fotbalistky přivezly medaile z minifotbalu

Minifotbal dívek

OF minifotbalu dívek

V úterý 4.10. čekal na naše mladé fotbalistky první letošní turnaj. V Opavě Kylešovicích se hrálo okresní finále minifotbalu dívek III. kategorie (6.-7. ročník). Turnaje se zúčastnilo osm škol, které byly rozděleny do dvou skupin. V prvním utkání naše dívky porazily soupeřky ze ZŠ Vrchní 3:1, přičemž o všechny branky se zasloužila Amálie Byrtusová.

Ve druhém utkání už to nebylo tak jednoduché, ale holkám se nakonec podařilo zvítězit 1:0. O prvenství ve skupině nastoupily holky proti ZŠ Bolatice. Po obětavém výkonu nakonec zvítězily 2:1 a mohly se radovat z prvního místa ve skupině.

Nejdůležitější zápas byl ten semifinálový se ZŠ Otická. Byl utrápený zápas, ve kterém se našim hráčkám nedařilo proměňovat jasné šance. Přesto se na nás usmálo štěstí a díky brance Amálie Byrtusové nakonec mohly holky slavit postup do finále.

V souboji o zlaté medaile se opakovalo utkání ze skupiny, tedy ZŠ Hradec n.M. vs. ZŠ Bolatice. Soupeřky tentokrát byly mnohem lepší a hlavně díky jejich kapitánce, která byla jednoznačně nejlepší hráčkou turnaje, zaslouženě zvítězily 3:0.

I přesto si naše holky zaslouží obrovskou pochvalu, protože druhé místo v okresním finále je zatím největším úspěchem. Velkou měrou se o tento úspěch zasloužila kapitánka Amálie Byrtusová, která vsítila všechny branky a brankářka Sofie Přikrylová, která v několika momentech podržela skvělými zákroky svůj tým.

Všem hráčkám gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Sestava:

Brankářka: Sofie Přikrylová

Hráčky v poli: Amálie Byrtusová, Valerie Režnarová, Linda Ledvinová, Natálie Stařinská, Natálie Marie Malurová, Natali Hesse, Sofie Kowalová, Markéta Rytířová, Michaela Hrbáčová, Zina Arvin-Bérod

Autor: Michal Zajíček

Datum vložení: 21. 10. 2022 16:23