Lyžařské kurzy 2022

lvk 2022

Lyžařské kurzy 2022

V letošním školním roce uspořádala naše škola dva lyžařské výcvikové kurzy. První v termínu 13.2. - 18.2.2022 pro žáky 8. ročníku, které doplnili zájemci z devátých tříd. Druhý v termínu 26.2. - 4.3.2022 pro žáky 7. ročníku. Kurzy proběhly na dvou místech. Ten první v Trnavě u Zlína, druhý pak na dnes již tradičním místě, horská chata Mečová v Horní Bečvě. Lyžařského kurzu se zúčastnilo celkem 47 žáků osmých a devátých tříd a 47 žáků sedmých tříd. Žáci byli rozděleni do 4 družstev podle úrovně lyžařských dovedností. vk 2022

Instruktoři: Mgr. Drahomír Hlačík, Mgr. Jan Vícha, Mgr. David Šebesta, Mgr. Monika Halšková, Mgr. Monika Bryjová, Mgr. Michal Zajíček.

Zdravotník: Mgr.Iveta Minářová, Mgr. Lucie Škrobánková.

Výcviky probíhaly na svazích areálu Trnava - Luhy a Sachova studánka.

Během pobytu žáci absolvovali celkem 5 přednášek :

1. Lyžování na carvingových lyžích

2. Lyžařské disciplíny a soutěže

3. Nebezpečí na horách a první pomoc

4. Lyžařská výstroj a výzbroj

5. Historie lyžování

Nedílnou součástí kurzu jsou také společné večery žáků. Každá třída měla na jeden večer připravený program, kterým se snažila pobavit ostatní účastníky kurzu. Své celotýdenní úsilí pak žáci zhodnotili ve dvou závodech. Závody se konaly den před odjezdem. Dopoledne sjezdový závod, odpoledne pak běžecký závod. Tradičním ukončením LVZ je poslední společenský večer s diskotékou. V den odjezdu pak proběhlo dopolední vyhodnocení všech soutěží. Ceny byly uděleny závodníkům ve sjezdovém lyžování, v běhu na běžkách, byli vyhodnoceni nejlepší kluci a holky, odměnu si odnesli lyžaři s největším zlepšením v lyžařských dovednostech a také ti, kteří si nejlépe uklízeli pokoj. Diplomů a cen bylo rozdáno hodně, poděkování patří SRPŠ a všem rodičům, kteří finančně nebo hmotně (pamlskově) přispěli.

Dále bych chtěl také poděkovat svým kolegům za jejich skvělý přístup k žákům při výuce lyžování. Lyžařský kurz se povedl po všech stránkách. Nádherné slunečné počasí, vynikající kuchyně, pěkné ubytování. Spokojenost žáků s celým průběhem kurzu a spousta zážitků. Když se k tomu přidá, že všichni účastníci dnes sjedou bezpečně sjezdovku…, co více si přát???

Autor: Mgr. Drahomír Hlačík, vedoucí kurzu

Výsledky závodů