Naši žáci byli hodně vidět na školním MTBcrossu

mtbcross

MTBcross

Celkem 18 žáků naší školy se v pátek 23.9. vydalo na tradiční školní verzi závodu na horských kolech s názvem MTBcross. Závod se opět konal na Stříbrném jezeře v Opavě. Školního závodu se zúčastnil rekordní počet cca 350 závodníků. Z toho důvodu organizátor upravil kategorie tak, že každý ročník startoval zvlášť, což bylo velkým přínosem.mtb

Naše závodníky nešlo přehlédnout, protože většina z nich obléká dres ON-OFF Teamu a také i díky skvělým výkonům, které ji přinesly možnost postavit se na stupně vítězů, což se povedlo  celkem 5 našich žáků. Nejdříve nám udělal velkou radost Marek Valušek, který dojel ve své kategorii na 2. místě. Poté opět zářila Eliška Čechová, která opět dominovala a s přehledem vyhrála. Milým překvapením byl výkon Nikolase Hoňka, Petra Škrobánka (oba 2. místo) a Jakuba Tesaře (3. místo).  Těsně pod stupni vítězů zůstali Daniel Petzuch a Adam Gebauer, kteří dojeli na 4. místě.

Někteří závodnici si vyzkoušeli i veřejný závod, který se konal v sobotu. Trať se prodloužila o BMX sektor. V sobotním závodě se opět dařilo Elišce Čechové a také Evelíně Hodné. Obě dojely na fantastickém 2. místě. Svou první „bednu“ si vyjel také Martin Zajíček z 1.A třídy, který vybojoval ve své kategorii 2. místo. V závodě také startovali: Bartoloměj Hrbáč, Karel Škrobánek, Marek Valušek, Lukáš Valušek, Vojtěch Scholtz, Daniel Petzuch, David Gebauer a Adam Gebauer.

Všichni mladí závodníci si s nástrahami technické tratě poradili a zažili opravdový závod na horských kolech.

Dále na školním závodě reprezentovali:

Lukáš Valušek, Kamil Štencel, Adam Liška, Štěpán Moša, Maxmilián Ondra, Marián Šober, Evelína Hodná, Vojtěch Scholtz, David Gebauer, David Jarnot, Adéla Kvasničková.

Všem žákům patří velké poděkování za reprezentaci školy.

Autor: Michal Zajíček

Datum vložení: 1. 10. 2022 22:49