Palačinky pro Ukrajinu

V pátek 11. března provoněla naše škola vůní palačinek a to díky žákům 6.B třídy, kteří zorganizovali akci s názvem „Palačinky pro Ukrajinu“.  Akci předcházelo důkladné plánování a rozdělení rolí, aby všechno fungovalo jako ve velkovýrobně. Ráno před 8 h se zapnuli tři palačinkovače ve školní kuchyňce a smažení vypuklo. Žáci si mohli zakoupit palačinku s Nutellou nebo s marmeládou. Cena byla stanovena na 25 Kč. Žáci chodili postupně po třídách a své zakoupené palačinky  si mohli v klidu sníst u pohádky ve třídě 6.B.

Během této akce se spotřebovalo 14 kg hladké mouky, 18 l mléka, 60 balíčků vanilkového cukru, 4 kg Nutelly a 5 skleniček marmelády.

Během 4,5 hodiny žáci nakonec usmažili cca 290 palačinek a podařilo se jim vybrat neuvěřitelných 11 500 Kč. Tato částka bude předaná lidem z Ukrajiny, kteří našli azyl v Hradci nad Moravicí a jeho blízkém okolí.

Žáci měli velkou radost, že se jim akce povedla a finanční částkou pomohou lidem, které válka donutila opustit své domovy.

Děkujeme všem, kteří naši akci podpořili.

Autor: Michal Zajíček a žáci 6.B třídy

Datum vložení: 16. 3. 2022 18:28